Bolków, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Głogów, Grębocice, Jawor, Krotoszyce, Kunice, Legnica, Legnickie Pole, Lubin, Męcinka, Miłkowice, Mściwojów, Paszowice, Pielgrzymka, Polkowice, Prochowice, Przemków, Radwanice, Rudna, Ruja, Ścinawa, Wądroże Wielkie, Zagrodno, Złotoryja

Miedź wygrywa w Łęcznej po dwóch trafieniach Antonika

Miedź Legnica pokonała na wyjeździe Górnika Łęczna 2:1 (2:0) po dwóch golach Kamila Antonika. Dla gości trafił Przemysław Banaszak. Dzięki wygranej drużyna Ireneusza Mamrota wskoczyła na czwartą pozycję w tabeli I ligi.

Błąd Jakuba Bednarczyka dał w 22. minucie pierwszą groźną akcję dla Miedzi, która zakończyła się golem. Kamil Antonik wyprzedził defensora gospodarzy i mając przed sobą bramkarza Górnika uderzył tuż przy nim i było 1:0. Pięć minut później Antonik ponownie cieszył się z bramki. Tym razem golkipera rywali pokonał uderzeniem głową a ponownie błąd popełnił Bednarczyk. Miedź do przerwy schodziła prowadząc 2:0.

Po zmianie stron kibice zobaczyli jednego gola a jego autorem był zawodnik Górnika Przemysław Banaszak. Jakuba Wrąbla pokonał strzałem głową. Górnik próbował wyrównać, ale Miedź skutecznie się broniła i próbowała kontratakować. Raz co prawda piłka wpadła do siatki po trafieniu Marcela Mansfelda, ale Niemiec był na pozycji spalonej w tej sytuacji i sędzia nie uznał gola.

Miedź dzięki wygranej zajmuje 4. miejsce w tabeli I ligi. Ma na koncie 16 punktów w 8 meczach. Zwycięstwo w Łęcznej jest bardzo ważne, tym bardziej że gospodarze przed tą kolejką zajmowali wyższą lokatę od ekipy Mamrota.

Górnik Łęczna - Miedź Legnica 1:2 (0:2)

Bramki: Banaszak 63 - Antonik 22, 27.

Sędzia: Mateusz Piszczelok (Katowice).

Żółte kartki: Banaszak, Spacil - Kovacevic, Chuca, Bida.

Górnik: Kostrzewski - Bednarczyk, Szabaciuk, Broda (90. Orlik), Baruskas (60. Grabowski) - Roginić (60. Spacil), Deja, Żyra (80. Ahmedov), Warchoł, Janaszek (90. Malamis) - Banaszak.

Miedź: Wrąbel - Kostka, Kovacević, Grudziński, Hartherz - Podgórski (83. Drzazga), Chuca (83. Tront), Kaczmarski, Mioć (83. Drina), Antonik (58. Bida) - Bogacz (76. Mansfeld).